1 perc elolvasni
22 Jul
22Jul

Magyarország legnagyobb szociális és krízishelyzeti lakhatást biztosító szervezete, az MR Lakásalap, már mintegy hatezer ingatlannal és több mint húszezer ügyféllel rendelkezik. A szervezet célja nem csupán a lakhatás biztosítása, hanem annak minőségének javítása is, amely szemléletváltást célzott meg elérni az ingatlanpiacon.

Az MR Lakásalapot a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Magyar Református Szeretetszolgálat hozta létre, hogy a lakhatási válságban lévő családoknak otthont teremteni segítsenek. Azonban a szervezet nem kizárólagosan a szociális bérlakások számát növelné, hanem az azokkal kapcsolatos attitűdöket is szeretné átformálni - mondta el Major Gábor ügyvezető az InfoRádióban.

„Olyan családoknak is szeretnénk megoldásokat kínálni, akik kisebb vásárlóerővel vagy megélhetési nehézségekkel küzdenek. A társadalom szélesebb rétegei számára próbálunk olyan megoldásokat nyújtani, amelyek valamelyest függetlenek a piac hullámzásaitól, és sokkal stabilabb, kiszámíthatóbb szerződéses szolgáltatási környezetet biztosítanak" - magyarázta.

A Nemzeti Eszközkezelőtől az MR Lakásalaphoz került lakások bérleti díja körülbelül 17 ezer forint, de a többi ingatlan esetében is úgy számolnak, hogy a rezsivel együtt a család bevételének legfeljebb 35 százalékát tegye ki a lakhatási költség.

Amennyiben valaki fizetési nehézségekkel szembesül, az MR Lakásalap akkor sem hagyja magára az érintettet, hanem segít megoldást találni az adott helyzetre.

Lutár Balázs, az MR Lakásalap másik ügyvezetője hangsúlyozta, hogy bár a közösségi lakhatás kedvezményezettjei szociális célcsoportok, ez nem jelenti azt, hogy a lakhatás minősége romolhat. Az ingatlanpiacon általában nem jellemző, hogy biztonságos és az életvédelmi szempontokat maximálisan figyelembe vevő ingatlanokat adjanak bérbe, ezért a szervezet elvégzi azokat az előzetes vizsgálatokat, amelyek szükségesek az ingatlanok villamosbiztonságának, valamint a kémények és gázkészülékek ellenőrzésének biztosításához.

A tavalyi év legnagyobb kihívása a pandémia idején indított fizetési moratórium feloldása volt, mely során több mint 1300 család törlesztését kellett átütemezniük úgy, hogy sok esetben több éves részletfizetési lehetőséget biztosítottak az érintettek számára.


Forrás: tht.hu