Pesterzsébet Önkormányzat Környezetvédelmi és Városfejlesztési Bizottsága „Fogadd örökbe a játszótered, parkod, kutyafuttatód!” címmel közösségépítő pályázatot ír ki a Budapest XX. kerületi lakosság részére. A pályázatra szülői és kutyás közösségek jelentkezhetnek 2022. április 1. (péntek) 12.00 óráig.
Pesterzsébet Önkormányzatának Környezetvédelmi és Városfejlesztési Bizottsága meghirdeti a kerület lakossága részére az “Élhetőbb, tisztább, zöldebb Pesterzsébetért” környezetszépítő versenyt. A versenyre családi házak, valamint társasházak lakóközösségei jelentkezhetnek legkésőbb 2022. április 1, (péntek) 12:00 óráig.
Számos társasházkezelő illetve közösképviselő találkozik napi szinten azzal a problémával, hogy a lakók egy része, vagy többsége nem tulajdonos, hanem bérlő, esetleg külföldön él, ezért a döntéshozatal vagy a tájékoztatás kihívást jelent, a közgyűléseken pedig személyes részvétel helyett meghatalmazások útján szavaznak az érintettek. A vágtató lakásárakat látva joggal lehet az az érzésünk, hogy egyre több a bérlő, és egyre kevesebb a tulajdonos lakó. A következő, friss nemzetközi adatok segítenek a tisztánlátásban: Valóban csökken a tulajdonosok aránya? Európai viszonylatban mennyire elterjedt a bérleti konstrukció lakóingatlanok esetén?
Más országokhoz hasonlóan Magyarországon is a lakóingatlanokhoz köthető az üvegházhatású gázkibocsátás jelentős része, és az otthonok energiahatékonysága is alacsony. Ezen is segíthet némileg az OTP Business Társasházi Pályázata, amelyben összesen 15 millió forint vissza nem térítendő forrásra pályázhatnak a lakóközösségek. A társasházak és lakásszövetkezetek lakói a „Zöldebb lakókörnyezet" és a „Fenntarthatóbb otthonok" kategóriákban nyújthatják be a pályázatokat május 15-ig.
Leszakadó erkélyek, kikötött gáz, lakástüzek: a magyarországi társasházak közel fele felújításra szorul és a finanszírozási lehetőségek hiánya, az építőanyag-árak drasztikus emelkedése, a szakemberhiány és a tulajdonosi konszenzus hiánya miatt a legtöbb esetben nem tudnak lépni a társasházkezelők.
Budapest Főváros XX. kerület Pesterzsébet Önkormányzatának Kábítószerügyi Egyeztető Fóruma (KEF) rajzpályázatot hirdet pesterzsébeti általános iskolába járó 12-16 éves kor közötti diákok részére. A pályázat célja, hogy a fiatalok figyelmét felhívják a kábítószerfogyasztás veszélyeire. Hangsúlyt szeretnének fektetni a „tiszta” szórakozás, időtöltés értékére.
A Budapest Fejlesztési Központ a Ráckevei (Soroksári)-Duna revitalizációjának előkészítését konzorciumban valósítja meg az Országos Vízügyi Főigazgatósággal. A Ráckevei (Soroksári)-Duna (RSD) egy páratlan vízi ökoszisztéma, az itt található egyedi úszólápokkal, illetve élővilággal együtt. A cél ennek védelme és megőrzése, éppen ezért minden, a folyószakaszt érintő környezetvédelmi beavatkozást hosszú tervezési, vizsgálati munka előz meg.
Közös kampányt indított a Fővárosi Önkormányzat, a Budapesti Közművek, a Levegő Munkacsoport és a Humusz Szövetség. A háztartási hulladék égetése szigorúan tilos Magyarországon, ennek ellenére általánosan elterjedt jelenség, hogy műanyag palackok, csomagolóanyagok, PVC-padló darabjai, bútorlap vagy éppen textil és vegyes összetételű hulladék kerül a tűzre.
Új korszak kezdődik a közösségi közlekedésben a digitalizációnak köszönhetően. Elbúcsúzunk a sokak által ismert FUTÁR applikációtól, hogy átvegye helyét a BudapestGO. Az új alkalmazás már nem csupán utazástervező. Sokkal több annál. Az applikációban integráltan, egy helyen lehet a jövőben útvonalat tervezni, jegyet vagy bérletet vásárolni, illetve tájékozódni az aktuális forgalmi helyzetről. Tervek szerint a közeljövőben megjelennek az applikációban olyan további funkciók is, amelyek a Budapest különböző kerületeiben élők számára lehetnek különösen hasznosak.