Magyarok millióinak az életére van hatással a társasházi törvény, amellyel kapcsolatban a kormány fontos módosításokat eszközöl 2023 évétől. Járjunk utána, hogy milyen változásokat tartalmaz az új társasházi törvény 2023 évében, miben mási idén, mint a társasházi törvény 2022 évében! Mit ír elő a társasházi törvény végrehajtási rendelete, milyen kötelezettségei vannak a közös képviselőnek?
Nem kell attól félniük a társasházi lakások tulajdonosainak, hogy ingatlanjukat a társasházi vagyonba kellene beszolgáltatniuk júliustól egy 2021-ben megszavazott törvény értelmében. Az erről szóló, közösségi médiában futótűzként terjedő információk álhírek. A társasházakat is érintő törvénymódosítás kizárólag a nyilvántartással kapcsolatos adminisztrációt érinti, ráadásul nem is lép hatályba idén júliustól.
Elvileg július 1-jétől válnak jogi személlyé a társasházak, de logikailag sokkal szerencsésebb lenne, ha az új társasházi törvény hatályba lépésével együtt, lehetőleg január 1-jétől változnának a szabályok. Április közepe van, nagy a csend, de az interneten a napokban elkezdtek terjedni dezinformációk az ügy kapcsán.
Tavalyi évben a Magyar Szervátültetettek Szövetsége indította el a „Millió lépés az életedért kampányt”, ahol több ezer embert ösztönöztek aktívabb életmódra és a mozgáson kívül számos fontos ismeretre is szert tettek a szív- és érrendszeri megbetegedések megelőzéséről, valamint annak felismeréséről.
Ingatlanvásárlásnál vagy egy új albérletbe való költözésnél az egyik első kérdésünk a tulajdonostól, hogy – természetesen a rezsi mellett – mennyi a közös költség összege, milyen többletkiadásokra számíthatunk? Egyáltalán mi a közös költség, milyen tételeket tartalmaz a közös költség és hogyan történik a társasházi közös költség kiszámítása a Társasházi Törvény közös költség befizetésére vonatkozó szakasza alapján?