Az ingatlan-nyilvántartás közhiteles hatósági nyilvántartás, amely településenként tartalmazza a Magyarországon található ingatlanokat. A jelenlegi ingatlan-nyilvántartási rendszer szinte az utolsó a nagy állami alrendszerek közül, ahol jelenleg is kizárólag papír alapú az eljárás. Ezen - ahogy egy ideje már halljuk - az E-ingatlan-nyilvántartás, azaz az E-ING bevezetésével változtatni fognak.
Tavaly megduplázódott a viharos időjárás okozta káresetek száma az Allianz Biztosítónál. A legtöbb kárbejelentést augusztusban kapták, több mint kilencezret, ami milliárdos nagyságrendű kárkifizetést okozott. A tűzkárról télen érkezik a legtöbb bejelentés, gyakoriak a gyertya, petárda és a fűtés okozta káresetek. A tűz és a szélsőséges időjárás miatti károkra már az alap lakásbiztosítás is fedezetet nyújthat.
A Kortárs Építészeti Központ (KÉK) 2024. május 9-12. között rendezi meg a Budapest100-at, a budapesti házak nyitott hétvégéjét, valamint a hozzá kapcsolódó városiséta-napot és szakmai napot. Ebből az alkalomból megnyitják a jelentkezést minden olyan budapesti lakóközösség és intézmény számára, akik 1974 körül épült házakban laknak, vagy ilyen intézményben dolgoznak. Ezért várják azokat a lakókat és közösségeket, akik szívesen megmutatnák másoknak is a házat, ahol a mindennapjaikat töltik.
Több ezer forinttal is drágulhat a közös költség a társasházakban, a korábbi években elmaradt díjemelések most visszaütnek. A legtöbb helyen az elmúlt évek drágulását már nem tudják kiegyenlíteni, a társasházak többsége ezért úgy dönthet az év elején, hogy a tulajdonosoknak mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, hogy kifizessék a közös költséget. Az ATV Híradó riportja.
Az OTP Bank elkötelezett az ügyfelek magas színvonalú kiszolgálásában, ezért a következő időszakban az ügyféligényekhez igazítva, átalakítja fióki működését. A bankfiókban az ügyfelek személyre szabott, összetett, komolyabb pénzügyi döntésben kérnek segítséget, az egyszerű, rutin tranzakciókat már igyekeznek internet- és mobilbankon keresztül önállóan, digitálisan megoldani.
A téli időszakban különös figyelmet kell fordítani a kihűlés, fagyhalál és a fagyási sérülések megelőzésére. Különösen fontos annak ismerete, hogy a kihűlés veszélye nemcsak a szabadban áll fenn, hanem belső térben is, ha tartósan 14 oC körüli hőmérsékleten tartózkodunk – elsősorban idősek, betegek, mozgásukban korlátozottak esetén.